Terapie / Kamil Večeřa

Profesní zdroje

Základní zdroje, školy a výcviky pro mou terapeutickou práci

Hlubinná regrese – hlubinná abreaktivní psychoterapie: základní i pokračovací výcviky jsem absolvoval u Andreje Dragomireckého a rovněž u Míly Lukášové. Tuto metodu  obohacuji například zkušenostmi z metody One Brain, se kterou jsem se seznámil díky kurzu Zdeňky Tuškovéprací s vnitřním dítětem, se kterou jsem se poprvé setkal u Míly Lukášové a individuálními rodinnými konstelacemi.

Úspěšně jsem absolvoval pětiletý psychoterapeutický výcvik v body-psychoterapeutickém zaměření Evropské školy biodynamické psychologie v Lübecku (Lektoři: Eli Weidenfeld a Květa Palusková, a také Mona Lisa Boyesen a Ebba Boyesen.) Zkráceně se někdy tento přístup nazývá body-terapie či body-psychoterapie.

Rodinné a systemické konstelace: první základní výcvik a pokračovací trénink pořádaný v ČR jsem absolvoval u Jana Bílého. Několik let jsme vedli skupinové kurzy konstelací společně s mou kamarádkou Mílou Kačírkovou. Nyní pracuji s konstelacemi individuálně nebo na přání pro skupiny od 8 do cca 35 účastníků.

Shiatsu a shintaiji jsem absolvoval u Jana Pletánka, kde jsem se učil i taiji.
Se shiatsu jsem se poprvé aktivně setkal při různých příležitostech u cvičení aikidó, především na letních školách pod vedením Marco Jaccouda a také na kurzu Michala Pobera.

Rovněž jsem absolvoval základní kurz shiatsu Darja Shiatsu School a kurz pulsové diagnostiky Dušana Tomka.

Sportovní a rekondiční masáže jsem absolvoval u Davida Rozbroje.
K masážím patří i práce s celkovou harmonizací Reiki – I. a II. stupeň Usui Reiki jsem dostal od Miroslava Čapka. Do mistrovské úrovně Usui Reiki a Nova Energy mě zasvětila Anna Katrin Prokešová.
V oblasti bioenergetiky, doteku, práce s energií a mnoha dalšímu užitečnému v terapeutické práci jsem se naučil od Johna Hawkena. Práci s energií Ki jsem se učil u Karla Grünicka.

Nyní by mohl následovat přehled dalších kurzů s sebezkušeností, ve kterém by se však mohlo ztratit co je podstatné a tak jej vynechám. 🙂

Všechny metody a zdroje, z nichž vycházím jsou jen za nástroje. Společně s klientem vybíráme nástroj, který mu bude v danou chvíli užitečný. Jsou to i mé zdroje k sebepoznání i každodennímu znovuobnovování souladu s tím co nás všechny převyšuje.

Jsem ženatý a mám dvě dcery. Pracuji v Praze v části Újezd nad Lesy.

Má žena Katka se věnuje reálné formě, jak pomáhat lidem, aby měli svůj reálný domov – realitám. Pomáhá nalézat, kupovat a prodávát bydlení – byty, domy, pozemky. Pro ty, kteří již nalezli co chtějí koupit (nebo komu prodat), ale nechtějí studovat právní kličky, dělá jako vystudovaný právník všechnu tu právně-administrativní činnost, aby vše proběhlo jak má a oni mohli šťastně bydlet.

Mezi mé hlavní zájmy, kterými relaxuji od terapeutické práce, patří létání pro radost (motorové letouny, kluzáky, paragliding), sport (volejbal, taiji). V neposlední řadě pracuji také jako grafik a redaktor – zejména pro odborný měsíčník pro piloty, který jako grafik a částečně i redaktor tvořím. Velmi rád cestuji, tak jak mi to dovoluje čas i má role muže a otce, jež je sama o sobě velkou radostí.